У Львові відреставрували давні ікони, знайдені у церкві на Тернопільщині. ФОТО

У Львові відреставрували давні ікони, які кілька років тому знайшли у селі Мар’янівка на Тернопільщині.

Про це повідомляє Локальна історія.

0001

У березні 2020 року у храмі села Мар'янівка під час перекриття церковного даху виявили п'ять давніх ікон. Встановили, що їхній вік – 126 років. Релігієзнавці наголошували, що святі образи – цінні зразки сакрального мистецтва Західної України.

 

Реставрація ікон тривала майже два роки. Над відновленням образів працювали реставратори зі Львова Роксолана Мокрій та Юрій Буньо.

Зараз ікони уже повернули парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Мар'янівці.

За словами прессекретаря Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Олега Харишина, у наступному році церква у Мар'янівці відзначатиме 130-річчя з часу побудови. Саме ця подія стане особливою нагодою оглянути відреставровані ікони та молитися перед ними.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?