В Чехії оцифровують кадастрові карти Австро-Угорщини

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках

Західночеський університет в Пльзені у співпраці з компанією Gepro розробили технологію та програмне забезпечення для оцифрування кадастрових карт 1826-1843 років.

 

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках. Перший примірник друкованих карт зберігався у Відні. Решта примірників використовувалися в рутинній роботі.

Майже 13 000 кадастрових ділянок проілюстровано майже на 50 000 аркушів. Загальна площа 7 932 800 га, тобто 15 359 513 ділянок.

Історичні кадастрові карти є унікальним джерелом інформації про власність, користування та забудову землі на певній території. 

Карти будуть доступні на картографічному порталі Чеського бюро геодезії та кадастру.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.