В Чехії оцифровують кадастрові карти Австро-Угорщини

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках

Західночеський університет в Пльзені у співпраці з компанією Gepro розробили технологію та програмне забезпечення для оцифрування кадастрових карт 1826-1843 років.

 

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках. Перший примірник друкованих карт зберігався у Відні. Решта примірників використовувалися в рутинній роботі.

Майже 13 000 кадастрових ділянок проілюстровано майже на 50 000 аркушів. Загальна площа 7 932 800 га, тобто 15 359 513 ділянок.

Історичні кадастрові карти є унікальним джерелом інформації про власність, користування та забудову землі на певній території. 

Карти будуть доступні на картографічному порталі Чеського бюро геодезії та кадастру.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей

Помилка Михайла Терещенка

Тут би йому і зрозуміти все та направити сили, а головне всі гроші, саме в цей напрямок, повернутись в Київ, поставити чітку і виграшну ставку на Україну. Але ні... він ставить все на "зеро", бажаючи отримати абсолютно повний контроль, всю імперію, вибороти для себе мрію демократичної Росії, яка настільки ж примарна, як і його віра в те, що в казино приносять успіх ставки на дати народження матері і бабусі