В Чехії оцифровують кадастрові карти Австро-Угорщини

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках

Західночеський університет в Пльзені у співпраці з компанією Gepro розробили технологію та програмне забезпечення для оцифрування кадастрових карт 1826-1843 років.

 

Оригінальні кадастрові карти були створені в Австро-Угорщині у 1826-1843 роках. Перший примірник друкованих карт зберігався у Відні. Решта примірників використовувалися в рутинній роботі.

Майже 13 000 кадастрових ділянок проілюстровано майже на 50 000 аркушів. Загальна площа 7 932 800 га, тобто 15 359 513 ділянок.

Історичні кадастрові карти є унікальним джерелом інформації про власність, користування та забудову землі на певній території. 

Карти будуть доступні на картографічному порталі Чеського бюро геодезії та кадастру.

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.