Україна позбувається радянських та російських монументальних символів

За останні дні ліквідовано ряд російських мілітарних символів у Волинській, Львівській, Чернівецькій, Житомирській та Чернігівській областях

У місті Володимир Волинської області 21 квітня 2022 року демонтовано елементи пам'ятника радянським солдатам – дві залізобетонні тумби з зображеннями радянських державних нагород, назвами радянських військових частин, що дислокувались у місті та пропагандистськими написами. Бронзові елементи передано до музею.

22 квітня у тому ж місті знято радянський танк з постаменту. Залишається невирішеним питання знесення пам'ятника енкаведистам-прикордонникам та перепоховання тіл радянських воїнів з центральної площі міста.

 

У місті Дрогобич Львівської області 20 квітня демонтовано "вічний вогонь" та комуністичний меморіал. Ситуація ускладнена можливою наявністю там поховань членів підрозділів НКВД, а тому повністю знищувати пам'ятник не будуть до проведення пошукових робіт та ексгумації решток.

 

У Чернівцях 21 квітня зняли пам'ятники червоноармійцям, комуністу Семену Галицькому.

 

У Чернігові ліквідовано пам'ятник Зої Космодем'янській.

 

20 квітня у Бердичеві демонтовано пам'ятник більшовикам, що воювали проти УНР.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.