Україна позбувається радянських та російських монументальних символів

За останні дні ліквідовано ряд російських мілітарних символів у Волинській, Львівській, Чернівецькій, Житомирській та Чернігівській областях

У місті Володимир Волинської області 21 квітня 2022 року демонтовано елементи пам'ятника радянським солдатам – дві залізобетонні тумби з зображеннями радянських державних нагород, назвами радянських військових частин, що дислокувались у місті та пропагандистськими написами. Бронзові елементи передано до музею.

22 квітня у тому ж місті знято радянський танк з постаменту. Залишається невирішеним питання знесення пам'ятника енкаведистам-прикордонникам та перепоховання тіл радянських воїнів з центральної площі міста.

 

У місті Дрогобич Львівської області 20 квітня демонтовано "вічний вогонь" та комуністичний меморіал. Ситуація ускладнена можливою наявністю там поховань членів підрозділів НКВД, а тому повністю знищувати пам'ятник не будуть до проведення пошукових робіт та ексгумації решток.

 

У Чернівцях 21 квітня зняли пам'ятники червоноармійцям, комуністу Семену Галицькому.

 

У Чернігові ліквідовано пам'ятник Зої Космодем'янській.

 

20 квітня у Бердичеві демонтовано пам'ятник більшовикам, що воювали проти УНР.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?