У Лукашенка дістали старий фейк про діда-бандерівця Президента Польщі

Російські пропагандисти плутають діда польського президента та Михайла Дуду – командира Української повстанської армії, який воював із поляками та брав участь у подіях на Волині в 1943 році

Генеральний прокурор режиму Лукашенка Андрєй Швєд заявив, що його відомство "вивчає діяльність" діда польського президента Анджея Дуди, який нібито воював на боці нацистів у роки Другої світової війни.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Зараз ми активно документуємо діяльність діда польського президента Дуди, який входив до складу українського карального батальйону, відзначився особливою жорстокістю насамперед на території Мінської та Вітебської областей", – заявив Швед.

Насправді дідів польського президента звали Никодим Мілевський (за материнською лінією), який воював у Другій світовій війні на боці Війська польського, та Алоїзій Дуда (за батьковою лінією), який займався вичинкою хутра і помер у 1992 році.

Російські пропагандисти плутають діда польського президента та Михайла Дуду – командира Української повстанської армії, який воював із поляками та брав участь у подіях на Волині в 1943 році.

 
Поручник УПА Михайло Дуда - однофамілець, але не дід Президента Польщі Анджея Дуди

Теми

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".