Україна та Польща співпрацюватимуть в питанні історичної пам’яті - Ткаченко

МКІП із Міністерством культури та національної спадщини Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері національної пам'яті

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі.

Ткаченко розповів, що МКІП із Міністерством культури та національної спадщини Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері національної пам'яті, і це вкрай важливо, адже врегулювання історії є не лише питанням гуманітарним, але і безпековим.

"Меморандум передбачає роботу в напрямку порозуміння в питанні історичної пам'яті - легалізацію, впорядкування та догляд за місцями пам'яті, що усуне тривалі дискусії та непорозуміння. Таким чином питання, які російські спецслужби довгий час намагались зробити між нашими країнами привідом для сварок - відходять в минуле", - написав Ткаченко.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.