Керівником Інституту українознавства призначають колишнього працівника ЦК комсомолу

Колишній високопосадовець-комсомолець стане директором інституту українознавства

Про це повідомив історик Павло Гай-Нижник.

 

За його словами міністр освіти та науки Сергій Шкарлет призначив директором Науково-дослідного інституту українознавства при МОН Василя Чернеця.

Василь Чернець народився у 1946 році. Працював другим секретарем Костопільського районного комітету комсомолу, газетах "Зміна", "Комсомольська зірка", "Молодь України", на різних посадах у Центральному комітеті комсомолу України, зокрема помічником першого секретаря.

У 1984 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук: "Комсомольская пресса как средство повышения социальной активности молодежи в условиях совершенствования развитого социализма".

З 1998 року працював ректором Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.