КПУ заборонили ще раз

5 липня 2022 року колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду завершила розгляд справи про заборону Комуністичної партії України

Восьмий апеляційний адміністративний суд задовільнив позовні вимоги Міністерства юстиції України.  Діяльність Комуністичної партії України заборонено. 

 

Партійне майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави.

Вперше компартію було заборонено 30 серпня 1991 року указом президії Верховної Ради. У 1993 році комуністи відродили свою партію, формально відмежувавшись від КПРС, але повсякчас підкреслюючи свою спорідненість із нею.

У 2001 році КПУ навіть домоглась визнання неконституційним указу 1991 року.

У 2015 році компартію заборонено рішенням Київського Окружного адміністративного суду. Однак, комуністи розпочали судові суперечки ,подаючи апеляції та касації. 

Відтоді рішення судів про заборону КПУ неодноразово оголошувались остаточними. Тепер маємо ще одне подібне рішення.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".