Міська влада Києва не хоче зносити пам'ятник Щорсу

КМДА уникає демонтажу пам'ятника Щорсу

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації надав відповідь на звернення до них щодо демонтажу пам'ятника радянському героєві Щорсу.

У листі повідомляється, що цей пам'ятник не перебуває у них на балансі. При цьому, хто є власником або утримувачем пам'ятника не уточнюється. Водночас у 2016 році на два інші департаменти КМДА (містобудування та архітектури і міського благоустрою) покладено обов'язок демонтувати пам'ятник Щорсу. Однак, цього не зроблено, а департамент культурної спадщини стверджує, що це не їх повноваження.

 Далі чиновники стверджують, що мають експертні висновки про те, що пам'ятник "має високі художні якості", "вдало вписується у міське середовище", а також "певний новий погляд" на постать Щорса як жертву більшовицького терору та потенційного "петлюрівця".

 
kiev-foto.info

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей