Мінкульт хоче, але не може дерусифікувати Список історичних місць України

Ткаченко вважає, що для внесення змін у Список історичних населених місць України у нього немає повноважень

Про це повідомив народний депутат Володимир В'ятрович.

 

У вересні 2022 року 15 народних депутатів підготували звернення до уряду "внести зміни до Списку історичних населених місць України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року №878, зазначивши дійсні назви й історично достовірні дати заснування цих місць".

У Списку  історичних населених місць України справді зазначені застарілі назви міст, які були перейменовані у зоді декомунізації та містять ряд фейкових дат їх заснування. Це стосується, зокрема, Одеси, Севастополя, Ялти, Дніпра (у списку - Дніпропетровськ), Кам'янського (у списку - Дніпродзержинськ), Кропивницького (у списку - Кіровоград) та інших населених пунктів.

Міністр культури та інформаційної політики Ткаченко відповів, що у міністертсва не має достатньо повноважень для здійснення таких змін. Водночас, він визнав, що список потребує внесення відповідних змін.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.