АНОНС: презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії" . 

 
Онлайн-архів "Під час перебування в Германії" – це понад 150 фотографій українських примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині, які вдалося викупити на онлайн-аукціонах та блошиних ринках упродовж кількох останніх років. Достеменно невідомо, як вони туди потрапили.
Вочевидь, після смерті власників та власниць, через байдужість їхніх нащадків. У деяких випадках команді вдалося ідентифікувати людей, зображених на цих фото, знайти додаткову інформацію про них в архівах чи сконтактувати з людьми, які їх знали.
Учасниці та учасники розмови:
◾ Анна Яценко – культурна менеджерка, координаторка проєкту
◾ Андрій Достлєв – художник, дизайнер, автор онлайн-платформи
◾ Олена Мартинчук – антропологиня культури, дослідниця проєкту
◾ Андрій Усач – історик, дослідник проєкту
◾ Тетяна Пастушенко – історикиня, експертка проєкту
◾ Ганна Легун – історикиня, експертка проєкту
Проєкт реалізовано громадською організацією "Після тиші" за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН.

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.