АНОНС: презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії" . 

 
Онлайн-архів "Під час перебування в Германії" – це понад 150 фотографій українських примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині, які вдалося викупити на онлайн-аукціонах та блошиних ринках упродовж кількох останніх років. Достеменно невідомо, як вони туди потрапили.
Вочевидь, після смерті власників та власниць, через байдужість їхніх нащадків. У деяких випадках команді вдалося ідентифікувати людей, зображених на цих фото, знайти додаткову інформацію про них в архівах чи сконтактувати з людьми, які їх знали.
Учасниці та учасники розмови:
◾ Анна Яценко – культурна менеджерка, координаторка проєкту
◾ Андрій Достлєв – художник, дизайнер, автор онлайн-платформи
◾ Олена Мартинчук – антропологиня культури, дослідниця проєкту
◾ Андрій Усач – історик, дослідник проєкту
◾ Тетяна Пастушенко – історикиня, експертка проєкту
◾ Ганна Легун – історикиня, експертка проєкту
Проєкт реалізовано громадською організацією "Після тиші" за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.