АНОНС: презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії"

25 листопада о 17:00 на онлайнплатформі zoom відбудеться презентація онлайн-архіву "Під час перебування в Германії" . 

 
Онлайн-архів "Під час перебування в Германії" – це понад 150 фотографій українських примусових робітників та робітниць у нацистській Німеччині, які вдалося викупити на онлайн-аукціонах та блошиних ринках упродовж кількох останніх років. Достеменно невідомо, як вони туди потрапили.
Вочевидь, після смерті власників та власниць, через байдужість їхніх нащадків. У деяких випадках команді вдалося ідентифікувати людей, зображених на цих фото, знайти додаткову інформацію про них в архівах чи сконтактувати з людьми, які їх знали.
Учасниці та учасники розмови:
◾ Анна Яценко – культурна менеджерка, координаторка проєкту
◾ Андрій Достлєв – художник, дизайнер, автор онлайн-платформи
◾ Олена Мартинчук – антропологиня культури, дослідниця проєкту
◾ Андрій Усач – історик, дослідник проєкту
◾ Тетяна Пастушенко – історикиня, експертка проєкту
◾ Ганна Легун – історикиня, експертка проєкту
Проєкт реалізовано громадською організацією "Після тиші" за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung з коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.