Археологи знайшли давньоримські бронзові статуї

Статуї збереглись у хорошому стані, оскільки перебували у гарячих термальних водах

Про це повідомляє Фокус.

За останні два тижні в Італії знайшли десятки бронзових статуй. Вони добре збереглися. Археологи відносять їх до давньоримських часів і кажуть, що відкриття надзвичайно рідкісне.

 

Цінні артефакти виявили у термальних ваннах у Тоскані. Джерелом цінних знахідок став пагорб міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Останні три роки там досліджували руїни.

"Це дуже важлива, виняткова знахідка", — сказав Якопо Таболлі, доцент Університету для іноземців у Сієні.

Виявлені статуї датують II століттям до нашої ери - І століттям нашої ери. Ймовірно, вони прикрашали святилище у минулому. Це було ще до того, як їх занурювали у термальні води. Процес занурення належав до одного зі своєрідних ритуалів, який проходив у І ст. нашої ери.

Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано зазначив, що нова знахідка ще раз наголосила на величі країни. Крім того, вона має залучити ще більше туристів.

Завдяки гарячим водам Сан-Кашіано збереглося покриття статуй. Загалом команді археологів вдалося знайти 24 великі статуї, а також кілька маленьких.

Статуї доставили до реставраційної лабораторії до Гроссето — ще одного міста Тоскани. Втім, їх планують повернути до міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Там їх виставлять у новому музеї.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.