Археологи знайшли давньоримські бронзові статуї

Статуї збереглись у хорошому стані, оскільки перебували у гарячих термальних водах

Про це повідомляє Фокус.

За останні два тижні в Італії знайшли десятки бронзових статуй. Вони добре збереглися. Археологи відносять їх до давньоримських часів і кажуть, що відкриття надзвичайно рідкісне.

 

Цінні артефакти виявили у термальних ваннах у Тоскані. Джерелом цінних знахідок став пагорб міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Останні три роки там досліджували руїни.

"Це дуже важлива, виняткова знахідка", — сказав Якопо Таболлі, доцент Університету для іноземців у Сієні.

Виявлені статуї датують II століттям до нашої ери - І століттям нашої ери. Ймовірно, вони прикрашали святилище у минулому. Це було ще до того, як їх занурювали у термальні води. Процес занурення належав до одного зі своєрідних ритуалів, який проходив у І ст. нашої ери.

Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано зазначив, що нова знахідка ще раз наголосила на величі країни. Крім того, вона має залучити ще більше туристів.

Завдяки гарячим водам Сан-Кашіано збереглося покриття статуй. Загалом команді археологів вдалося знайти 24 великі статуї, а також кілька маленьких.

Статуї доставили до реставраційної лабораторії до Гроссето — ще одного міста Тоскани. Втім, їх планують повернути до міста Сан-Кашано-Дей-Баньї. Там їх виставлять у новому музеї.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.