Книга "Treasures of Ukraine" стала однією з кращих з книг про мистецтво

Книга "Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage" увійшла до рейтингу кращих книг про мистецтво за версією The New York Times

Експерти The New York Times Голланд Коттер, Джейсон Фараго та Роберта Сміт оприлюднили перелік найкращих книг про мистецтво 2022 року.

 

До списку увійшло 5 видань, серед яких - книжка українських авторів про історію українського мистецтва "Treasures of Ukraine: A Nation's Cultural Heritage". 

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson. Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко і Мирослава Мудрак.

Видання знайомить читачів із "більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. 

З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і етнічні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу — і справді, деякі роботи зображені, такі як кам'яні статуї поблизу Харкова , датовані 9-13 століттям, вже пошкоджені. 

Війна в Україні – це культурна війна, і це - ставки. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передані в Український ПЕН" - йдеться у повідомленні The New York Times. 

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.