Книга "Treasures of Ukraine" стала однією з кращих з книг про мистецтво

Книга "Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage" увійшла до рейтингу кращих книг про мистецтво за версією The New York Times

Експерти The New York Times Голланд Коттер, Джейсон Фараго та Роберта Сміт оприлюднили перелік найкращих книг про мистецтво 2022 року.

 

До списку увійшло 5 видань, серед яких - книжка українських авторів про історію українського мистецтва "Treasures of Ukraine: A Nation's Cultural Heritage". 

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson. Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко і Мирослава Мудрак.

Видання знайомить читачів із "більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. 

З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і етнічні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу — і справді, деякі роботи зображені, такі як кам'яні статуї поблизу Харкова , датовані 9-13 століттям, вже пошкоджені. 

Війна в Україні – це культурна війна, і це - ставки. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передані в Український ПЕН" - йдеться у повідомленні The New York Times. 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.