Книга "Treasures of Ukraine" стала однією з кращих з книг про мистецтво

Книга "Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage" увійшла до рейтингу кращих книг про мистецтво за версією The New York Times

Експерти The New York Times Голланд Коттер, Джейсон Фараго та Роберта Сміт оприлюднили перелік найкращих книг про мистецтво 2022 року.

 

До списку увійшло 5 видань, серед яких - книжка українських авторів про історію українського мистецтва "Treasures of Ukraine: A Nation's Cultural Heritage". 

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson. Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко і Мирослава Мудрак.

Видання знайомить читачів із "більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. 

З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і етнічні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу — і справді, деякі роботи зображені, такі як кам'яні статуї поблизу Харкова , датовані 9-13 століттям, вже пошкоджені. 

Війна в Україні – це культурна війна, і це - ставки. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передані в Український ПЕН" - йдеться у повідомленні The New York Times. 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?