IN MEMORIAM: помер папа-емерит Бенедикт XVI

У віці 95 років помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

Про це повідомила пресслужба Святого Престолу.

 

"Зі скорботою повідомляю, що сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані відійшов у вічність Папа-емерит Бенедикт XVI", – йдеться в повідомленні.

З понеділка, 2 січня 2023 року, тіло Папи-емерита перебуватиме в базиліці Святого Петра, щоб віряни могли з ним попрощатися. Похорон Бенедикта XVI відбудеться 5 січня 2023 року.

Бенедикт XVI очолював Католицьку Церкву з 19 квітня 2005 року до 28 лютого 2013 року. Вперше за кілька сотень років залишив папський пост.

Йозеф Ратцінгер народився в Марктл-ам-Інн, Німеччина, 16 квітня 1927 року. У 1977 році став архієпископом Мюнхенським і Фрайзінзьким. За чотири роки Йоан Павло ІІ довірив йому посаду префекта Конгрегації віровчення.

19 квітня 2005 року колегія кардиналів обрала його 265 наступником святого Петра. Після восьми років понтифікату 11 лютого 2013 року оголосив про своє зречення. Востаннє такая подія ставалася 1296 року, тобто 717 років тому, коли папою був Целестин V. 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.