IN MEMORIAM: помер папа-емерит Бенедикт XVI

У віці 95 років помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

Про це повідомила пресслужба Святого Престолу.

 

"Зі скорботою повідомляю, що сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані відійшов у вічність Папа-емерит Бенедикт XVI", – йдеться в повідомленні.

З понеділка, 2 січня 2023 року, тіло Папи-емерита перебуватиме в базиліці Святого Петра, щоб віряни могли з ним попрощатися. Похорон Бенедикта XVI відбудеться 5 січня 2023 року.

Бенедикт XVI очолював Католицьку Церкву з 19 квітня 2005 року до 28 лютого 2013 року. Вперше за кілька сотень років залишив папський пост.

Йозеф Ратцінгер народився в Марктл-ам-Інн, Німеччина, 16 квітня 1927 року. У 1977 році став архієпископом Мюнхенським і Фрайзінзьким. За чотири роки Йоан Павло ІІ довірив йому посаду префекта Конгрегації віровчення.

19 квітня 2005 року колегія кардиналів обрала його 265 наступником святого Петра. Після восьми років понтифікату 11 лютого 2013 року оголосив про своє зречення. Востаннє такая подія ставалася 1296 року, тобто 717 років тому, коли папою був Целестин V. 

Київ, люди і війна. Історія, що народжується на наших очах

Нинішня російсько-українська війна далека до завершення, а вже з'являється її історіографія. Книга журналіста Сергія Руденка "Бій за Київ" – це публіцистична хроніка певного закінченого, будемо сподіватися, етапу цієї великої війни.

Від Русі й дотепер: українське коріння вєлікой русской культури

Досліджуючи достатньо довго та системно явище, яке росіяни називають "русским искусством", можна виявити вражаючу закономірність. Дивовижно, але усі найвидатніші митці, які радикально змінювали мистецтво російської імперії, були українцями.

Акція «Вісла» була злочином проти людяності

Інститут національної пам'яті Польщі припинив розслідування примусового переселення українців у 1947 році в рамках операції «Вісла». Мовляв, слідство не знайшло підстав для висновку, що переселення було злочином проти людяності або комуністичним злочином. Рішення ІНП викликало резонанс у Польщі. Публікуємо відкритий лист до Маршалків Сейму та Сенату Республіки Польща, який підписали десятки відомих і важливих для польської культури та науки осіб.

Вижили завдяки маленькому татовому пайку: історія українки, яка дитиною пережила Голодомор 1932-1933 років (ФОТО)

“Жінка накинулася на неї, вирвала хліб і втекла. Вона не розуміла, як далі бути, що їсти до наступного пайка”, — згадує розповіді Варвари Сердюк її онук. Разом із родиною його бабуся вижила в Голодомор 1932-1933 років. Вона була ще дитиною, але ті жахливі часи добре запам’ятала.