У Житомирі вшанували пам’ять Сергія Корольова

У Житомирі відбулися заходи з нагоди 116-ї річниці від дня народження конструктора ракет і космічних кораблів Сергія Корольова

Про це повідомляє Житомирська обласна рада.

"У Житомирі урочисто відзначили 116-ту річницю від дня народження геніального конструктора ракет і космічних кораблів Сергія Корольова. Пам'ять видатного українського вченого вшанували покладанням квітів до пам'ятника С.П.Корольову, що в центрі міста, та до бюста С.П.Корольова біля Національного музею космонавтики. Затим урочистості продовжилися у самому музеї", - інформують в облраді.

У музеї космонавтики для відвідувачів влаштували інтерактивні екскурсії у зорельоті "Еней" та Міжнародною космічною станцією у VR-окулярах. Окрім того, відбулися екскурсія експозицією "Космос" та презентація родинних реліквій "Зв'язок часів" у меморіальному будинку-музеї академіка С.П. Корольова.

 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.