Помер російський політолог Гліб Павловський

У ніч на 27 лютого помер російський політолог Гліб Павловський, який на початку 2000-х займався президентськими кампаніями Путіна та Януковича

Про це йдеться на Facebook сторінці Сибирь.Реалии. Інформацію про смерть підтвердив друг політолога, завідувача кафедри місцевого самоврядування Національного науково-дослідного університету "Вища школа економіки". Симон Кордонський.

Гліб Павловський народився в Одесі у родині інженера-будівельника. 

У 1970-х - учасник дисидентського руху, поширювач самвидаву. Був заарештований КГБ, пішов на угоду зі слідством і тому отримав м'яке покарання - три роки виправних робіт, а не позбавлення волі. Зокрема дав свідчення, потрібні спецслужбам, на російського правозахисника Івана Ковальова.

 

Павловський був одним із засновників першої в Росії легальної політичної опозиційної організації - Клуб соціальних ініціатив (КСІ). Пізніше брав участь у створенні Московського народного фронту.

Він був фундатором Фонду ефективної політики, який розробляв президентську кампанію Володимира Путіна у 2000 році. Павловський також виступав як консультант Адміністрації президента РФ до 2011 року.

Крім того, він брав участь у президентській кампанії Віктора Януковича під час виборів 2004 року в Україні. А на початку 2000-х років  працював в Україні на адміністрацію президента Кучми, зокрема мав певне відношення до реалізації технології "темників".

З 2011 року перейшов у політичну опозицію.

Павловський помер у віці 72 років, у нього була онкологія.
 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."