На горі Монастир вшанували пам'ять воїнів УПА

На горі Монастир вшанували пам'ять 64-х воїнів УПА, заблих в бою з військами радянського НКВД 2-3 березня 1945 року

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Святослав Шеремета, Голова комісії культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради.
"Переконаний, що гора Монастир стане місцем пам'яті , яке символізуватиме боротьбу народів проти комуністично-кремлівського тоталітарного режиму, наступником та послідовником якого є путінська московія", - зазначив Святослав Шеремета.
Нагадаємо, що меморіальна дошка на горі Монастир біля Верхрати була сплюндрована ще у 2015 році та неодноразово ставала об'єктом актів вандалізму. На могилі знаходився напис: "Загинули в боротьбі за Україну", затверджений покійним секретарем Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва Анджеєм Пшевозніком. На пам'ятнику були розміщені імена та прізвища, дати народження похоронених без жодних військових звань і символіки.

Восени 2020 року польська сторона "відновила" меморіальну таблицю на братській могилі вояків УПА на горі Монастир, проте із неї зник надпис і прізвища та імена бійців УПА. На необхідності повернути імена на надгробну плиту наполіг Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою 12 жовтня 2020 року.

Хто похований на горі Монастир?

Тоді ж Український інститут національної пам'яті закликав польську сторону впорядкувати поруйновані українські місця пам'яті і відновити імена воїнів УПА на пам'ятнику на горі Монастир.

Проте, як бачимо, досі перелік загиблих вояків УПА на меморіалі на горі Монастир так і не відновили. 
 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.