АНОНС: Національний музей Тараса Шевченка запрошує на екскурсію

Тематична екскурсія «Історія навколо палацу» відбудеться 7 травня о 12:00

Майже 200-літній будинок, в якому зараз розташований музей Шевченка, пережив війни, перебудови та революції. В ньому жили військові, політики і промисловці. Тут укладали мільйонні угоди, зберігали мистецькі шедеври та лікували поранених. Тож маєток однієї з найбагатших український родин того часу - Терещенків - зберігає чимало захоплюючих історій, якими ми хочемо з вами поділитися.

На екскурсії ви дізнаєтесь:

- як і коли на карті з'явився один із найкращих будинків Києва

- ким були його власники та хто автор унікальних розписів у вестибюлі палацу

- що сталося з будинком під час жовтневого перевороту 1917 року і двох світових воєн

- коли маєток Терещенка перетворився на музей Тараса Шевченка

Коли та о котрій: 7 травня о 12:00

Вартість: 200 грн з особи

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 12

Щоб зареєструватися на екскурсію переходьте за посиланням

 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.