У Бориславі згорів унікальний музей "Карпатська хата"

Напередодні Великодня у Бориславі горів музей-скансен “Карпатська хата”. Знищено багато цінних для історії міста експонатів та речей.

Про це написали Варто-Галицькі новини і оприлюднили фотографії руйнівних наслідків, інформує Dailylviv.com.

Карпатська хата побудована із зрубів без жодного цвяха ще у 1802 році.

Господар хати – житель Борислава, керівник товариства "Регіональне товариство культури польської Борислава" Сергій Силантьєв перевіз хату в 2013 році у рідне місто із села Вижній Березів Косівського району Івано-Франківської області та встановив на своєму обійсті.

У музеї-скансені "Карпатська хата" були зібрані речі, які демонстрували побут та традицій бориславців кінця ХІХ ст. - початку ХХ ст. В домі можна було побачити старовинні речі побутового ужитку: оригінальні меблі 20-х, 30-х років, стародавні ікони і образи, колекція глечиків, тарілок, інше кухонне приладдя.

Причину займання встановлюють правоохоронні органи.

 

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.