Історична знахідка у Снятині: 300 мацев з тротуару переносять на кладовище

300 єврейських надгробків, що були знайдені вмонтованими у тротуарну плитку у Снятині на Франківщині, переносять на цвинтар.

Про це повідомив у своєму Facebook Віталій Камозін, операційний директор Об'єднаної єврейської общини України.

300 єврейських надгробків, що були знайдені вмонтованими у тротуарну плитку у Снятині на Франківщині, переносять на цвинтар.

Роботи з підняття цих важких мацев проводяться вже другий день поспіль. Керівники єврейської громади Івано-Франківська — Ігор Перельман та Максим Мурзов — докладають титанічних зусиль по 14 годин на день.

Це справжня історична знахідка: мацеви з гарним різьбленням, наразі найстаріші датуються 1803, 1827 роками.
Перевезено вже до 100 надгробків. Більшість з них роздроблені, і при піднятті вони акуратно складаються на піддони і в такому ж вигляді розміщуються на єврейському цвинтарі.

"Зібрали всю необхідну суму за попередньою оцінкою 160 тисяч, але, як завжди, під час робіт виходить щось інше. Шукаємо ще 30-40 тис грн. Основна частина коштів - придбання тротуарної плитки для землевласника в обмін на мацеви", - зазначив Віталій Камозін.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.