Київраду закликають перейменувати одну з вулиць на честь політв'язня і військового Геннадія Афанасьєва

У Києві подали петицію про перейменування вулиці Костянтина Заслонова на вулицю Геннадія Афанасьєва.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

Відповідну петицію зареєструвала акторка Ірма Вітовська.

Авторка звернення закликала депутатів Київради перейменувати вулицю Костянтина Заслонова, який був співробітником НКВС, на честь "політичного в'язня Кемля, борця за український Крим", який воював у Київській, Харківській, Донецькій та Луганській областях Геннадія Афанасьєва. 

Геннадій Афанасьєв народився 8 листопада 1990 року у Сімферополі. Після окупації Криму Росією він став одним із фігурантів справи так званої "групи Сенцова", в межах якої російські окупаційні сили переслідували кримчан, що виступали проти анексії півострова.

Російські окупанти затримали Геннадія Афанасьєва 9 травня 2014 року. Він провів у російських катівнях 767 днів. Понад рік Афанасьєв просидів у Лефортівський в'язниці в Москві, звідки був етапований у в'язницю в Республіці Комі.

14 червня Афанасьєв був помилуваний президентом РФ Володимиром Путіним. Його та ще одного політв'язня Юрія Солошенка обміняли на журналістів Олену Глищинську та Віталія Діденка.

Після початку російського вторгнення в Україну Афанасьєв долучився до лав територіальної оборони Києва. 18 грудня він загинув у боях на Луганщині. 

Щоб підтримати петицію та гідно вшанувати ім'я Геннадія Афанасьєва на мапі Києва голосуйте в додатку Київ-Цифровий за посиланням.

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.