Зеленський скасував указ Януковича про присвоєння Національному університету оборони імені Черняховського

Президент України Володимир Зеленський скасував указ Віктора Януковича про присвоєння Національному університету оборони України імені Івана Черняховського.

Відповідний указ Зеленського був опублікований на сайті прездента України 16 червня 2023 року та набуває чинності з дня опублікування.

Цього дня Зеленський також взяв участь в урочистостях з нагоди випуску слухачів Національного університету оборони.

Янукович присвоїв ім'я радянського генерала армії Івана Черняховського Національному університету оборони у лютому 2013 року. Іван Черняховський - Герой СРСР, що займався "розкуркуленням" українців у складі Частин особливого призначення в 1920-х роках.

Крім цього, у липні 2013-го, за рішенням тодішнього кабінету міністрів України незаконно передається основна та найбільша будівля університету начебто для великої необхідності розміщення Вищого спеціалізованого суду України. (з 2017 року Верховний Суд). 

Станом на квітень 2023 року, з ініціативи українського журналіста Юрія Бутусова знову на загальний розсуд підняті питання щодо скасування злочинних рішень команди Миколи Азарова та повернення основної будівлі Національного університету оборони України у період повномасштабного російського вторгнення до України задля повноцінної підготовки офіцерських кадрів Збройних Сил України.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.