АНОНС: лекція «КримНеЇх – російські міфи історії півострова»

До на лекції «КримНеЇх – російські міфи історії півострова» від історика Сергія Громенка можна долучитися онлайн 6 липня.

Крим, лютий 2014. На трасах півострова з'являються вантажівки без номерів. Озброєні люди без розпізнавальних знаків, яких згодом назвуть "зеленими чоловічками", захоплюють аеропорт у Сімферополі, переправу в Керчі, Верховну Раду Криму. Тоді ж з'являється і оце недолуге, остогидле, вже давно перетворене на мем "КримНаш". У цій фразі втілені усі фальсифікації та міфи, які мали виправдати незаконну агресію росії.

Крим позиціонували як "одвічну російську землю", хоча до середини ХІХ століття росіян тут майже не було. То де ж шукати коріння всіх цих імперських легенд? Чий був півострів впродовж останніх кількох століть? З якою метою творили та поширювали російські міфи та хто саме це робив?

Відповіді шукайте на лекції "КримНеЇх – російські міфи історії півострова" від Сергія Громенка, кандидата історичних наук, письменника і публіциста.

Ви дізнаєтеся:
- що таке міф "КримНаш" і яку роль відіграє в сьогоденні.
- коли і як він формувався.
- з яких тверджень він складається і чому вони не витримують критики.

Тому якщо вам цікаво, як же протистояти російській пропаганді та чий Крим насправді, запрошуємо долучатися онлайн 6 липня о 19.00.

Для доступу задонатьте будь-яку суму на МОНОбанку 5375 4112 0015 5815 або PayPal (реквізити на https://bavovna.help/), Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.