Кожен п’ятий молодий американець вважає Голокост міфом

Серед опитаних 20% американців віком 18-29 років заявили, що Голокост – це міф.

Про це пише The Economist.

Серед опитаних 20% американців віком 18-29 років заявили, що Голокост – це міф. Такої ж думки дотримуються 8% опитаних американців віком 30-44 роки. 30% американців молодого віку заявили, що не знають, чи є Голокост міфом.

Окрім цього, чимало опитаних вважають, що євреї мають занадто велику владу у Сполучених Штатах, зазначається, що частіше подібну думку висловлюють саме молоді американці ніж ті, хто старше 65 років (28% проти 6%).

У виданні наголосили, що рівень обізнаності про Голокост не залежить від рівня освіти, оскільки серед тих, хто назвав Голокост міфом, є респонденти всіх рівнів освіти.

Водночас вплинути на думку людей можуть соціальні мережі.

Антисемітизм зростає і серед інших демографічних груп. Те саме опитування показало, що 27% темношкірих респондентів і 19% латиноамериканців вважають, що євреї мають занадто велику владу в Америці, у порівнянні з 13% білих респондентів, які так вважають.

 

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.