АНОНС: Презентація і обговорення документальних фільмів про окупацію Херсонщини

Фільми виготовлено командою "Історичної правди" за підтримки Центру близькосхідних досліджень AMES.

Про це повідомила керівниця проєкту Ольга Мовчан.

Документальні короткометражні фільми "Життя в окупації" та "Герої окупації" — це історії виживання і боротьби простих людей під час окупації Херсонщини.

Не піти на співпрацю з ворогом - уже небезпечний вибір, за який українці віддавали життя під час окупації правобережжя Херсонщини.

Кожним своїм кроком наші герої та героїні наближали звільнення рідного міста і селищ. Хтось відмовлявся голосувати на так званому референдумі, хтось розвозив допомогу і теплий обід нужденним попри пряму заборону окупаційної вдади, а хтось вистежував конкретного ворога і передавав інформацію для ЗСУ.

Усі вони здійснили подвиг. Короткометражні документальні фільми "Життя в окупації" і "Герої окупації" допоможуть зрозуміти, як їм це вдалося.

Коли: 22 грудня о 18:00

Де: кінотеатр "Жовтень", зал "Солодке життя" вул. Констянтинівська, 26, м. Київ

Вхід вільний.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.