АНОНС: Презентація і обговорення документальних фільмів про окупацію Херсонщини

Фільми виготовлено командою "Історичної правди" за підтримки Центру близькосхідних досліджень AMES.

Про це повідомила керівниця проєкту Ольга Мовчан.

Документальні короткометражні фільми "Життя в окупації" та "Герої окупації" — це історії виживання і боротьби простих людей під час окупації Херсонщини.

Не піти на співпрацю з ворогом - уже небезпечний вибір, за який українці віддавали життя під час окупації правобережжя Херсонщини.

Кожним своїм кроком наші герої та героїні наближали звільнення рідного міста і селищ. Хтось відмовлявся голосувати на так званому референдумі, хтось розвозив допомогу і теплий обід нужденним попри пряму заборону окупаційної вдади, а хтось вистежував конкретного ворога і передавав інформацію для ЗСУ.

Усі вони здійснили подвиг. Короткометражні документальні фільми "Життя в окупації" і "Герої окупації" допоможуть зрозуміти, як їм це вдалося.

Коли: 22 грудня о 18:00

Де: кінотеатр "Жовтень", зал "Солодке життя" вул. Констянтинівська, 26, м. Київ

Вхід вільний.

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.