На окупованій Херсонщині відновили бюст Семену Будьонному

Гуляйтер села Малокаховка на Херсонщині відновив бюст радянському воєначальнику Семену Будьонному.

Про це повідомив журналіст Олег Батурин.

Бюст маршала СРСР Семена Будьонного, який був встановлений у центрі Малокаховки, демонтували після прийняття закону про дектомунізацію, у 2014-му році. Після цього його зберігали в музеї історії Каховки. 

Проте окупаційна влада села Малокаховка, зокрема, гауляйтер Роман Назаров на прізвисько "Муха" відновив бюст Семену Будьонному.

Семен Будьонний - радянський воєначальник. Один з перших п'яти Маршалів СРСР (1935 рік). Голова Товариства радянсько-монгольської дружби. Повний Георгіївський кавалер, один з трьох тричі Героїв СРСР.  Брав участь у збройній інтервенції в Україну 1917—1921 років, а також польсько-радянській війні 1920 року. 

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.