У Криму демонтували Статую Свободи

У Бахчисарайському парку мініатюр окупаційна влада демонтувала Статую Свободи.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Директор Бахчисарайського парку мініатюр розпорядився демонтувати макет всесвітньо відомої пам'ятки Нью-Йорка "через русофобську та агресивну політику США" .

"Статую ми прибрали в кінець парку, нехай там дочекається свого часу, поки влада США не одумається", - зазначив Віктор Жиленко. 

Бахчисарайський парк мініатюр — третій і найбільший парк мініатюр на Кримському півострові. В парку зібрана колекція мініатюрних копій пам'яток Криму, відтворених в масштабі 1:25 з Бахчисараю, Севастополя, Ялти, Сімферополя, Алушти, Євпаторії, Феодосії, Судака, Керчі, Фороса, Сімеїза та інших міст і селищ Криму. Це палаци, замки і старовинні садиби, храми, музеї, пам'ятники, адміністративні будівлі та інше. Всього понад 70 макетів.

Крім того, тут представлені макети таких всесвітньо відомих пам'яток як монументи "Батьківщина-Мати" (Київ), "Батьківщина-мати кличе!" (Волгоград) і Статуя Свободи (Нью-Йорк).

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.