У Канаді знесли пам'ятник першій українській дивізії "Галичина"

В Канаді на цвинтарі у містечку Оквілл знесли пам'ятник першій українській дивізії "Галичина" — учасникам боїв під Бродами 1944 року.

Про це повідомив Голова ОУН Богдан Червак.

"Нагадаю, що там також встановлено Меморіал на честь УПА, а також кенотаф, на якому зображена емблема 14-ї ваффен-гренадерської дивізії СС (1-ша Галицька), і напис "Тим, хто загинув за свободу України". Фактично, відбулася наруга над могилами героїв, які зі зброєю в руках билися за незалежність України. Треба визнати: українців і Україну принизили на очах усього світу. Московська пропаганда виявилася сильнішою за принципи демократії і поваги до прав людини , якими так хизується Канада", - написав у Телеграмі Богдан Червак.

Пам'ятний знак учасникам боїв під Бродами 1944 року перебував на українському цвинтарі з 1988-го. Меморіал на Українському кладовищі св. Володимира неодноразово піддавався вандалізму. Питання знесення актуалізувалося після скандалу із вшануванням у парламенті Канади ветерана дивізії СС "Галичина" Ярослава Гунька.

Також у соцмережах поширили відео знесення пам'ятника учасникам боїв під Бродами 1944 року в Оквіллі.

 
Пам'ятник першій українській дивізії "Галичина"
Фото: Вахтанг Кіпіані

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.