У Львові на території Національної академії Сухопутних військ ім. П. Сагайдачного посадили дуб із Хортиці

У Львові на території Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного висадили саджанець дуба, який свого часу слугував затінком для козаків на острові Хортиця.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

За переказами саме під цим деревом у 1676 році на Хортиці кошовий отаман Іван Сірко з козаками Запорізької Січі писали знаменитого листа турецькому султану. Ідея належить старшому науковому співробітнику НПП "Північне Поділля" Володимиру Баточенко, який звернувся до обласної адміністрації.   

"Локацію висадження дерева вибрали невипадково, адже тепер за деревом доглядатимуть курсанти Національної академії Сухопутних військ, а це поєднання не одного покоління українців: від козаків-характерників до тих, які тільки зростають для захисту країни", – зазначив начальник управління охорони природних ресурсів департаменту Андрій Сенюк.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.