Національному музею історії України передали артефакти, затримані на кордоні Естонії з РФ

У Національному музеї історії України відбулась урочиста презентація 274 предметів археології та монет, затриманих на кордоні Естонської Республіки та переданих Естонською Республікою в Україну.

Про це пише Укрінформ.

"Світ вболіває за Україну, вболіває за перемогу України і за те, щоб справедливість була не лише в питаннях відстоювання незалежності територіальної цілісності. А й щоб була справедливість і в частині дотримання міжнародного права щодо законності переміщення культурних цінностей. 274 предмети чекали моменту повернення", - сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Естонські правоохоронці затримали контрабандні товари на кордоні з Росією у 2018 році. За кермом вантажівки був громадянин Латвії. Машина везла сире м'ясо, і серед нього були заховані ці артефакти. Товар був вилучений, експерти встановлювали походження цих артефактів. І з'ясували, що вони належать Україні.

"Сьогодні історичний день — українське надбання, цінні артефакти, які належать Україні, подолали довгий шлях і нарешті повернулись додому", - наголосив заступник глави дипломатичної місії Естонії в Україні Вагур Соосаар.

Виставка артефактів буде відкрита у червні у Національному музеї історії України.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.