З Донеччини до Дніпра перевезли середньовічні половецькі статуї

Половецькі статуї ХІ-ХІІІ століття доправили до Дніпра з прифронтових територій Донецької області.

Про це повідомив історик Юрій Фанигін.

До Дніпропетровського національного історичного музею евакуювали 3 кам'яних баб. Вони переїхали сюди на тимчасове збереження з донецьких степів, де йдуть бойові дії. 

"Евакуація "Баб" 4.0. Ми їхали за двома. А веземо три! Половецькі статуї 11-13 століття вивезено з Донбасу на тимчасове збереження у Дніпро", – написав Юрій Фанигін.

Наразі історичному музеї Дніпра налічується близько 100 кам'яних артефактів мистецтва степових мешканців давнини.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.