Diasporiana потребує допомоги

Українська діаспорна електронна бібліотека Diasporiana потребує поповнення фонду.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав засновник Олег Богуславський.

"На сьогодні на сайті Діаспоріани більше 24 тисяч видань! 52 тисячі звернень на місяць... але всі фонди вичерпалися... Надходжень з діаспори вже не було близько 10 років... Останні роки джерелом нових видання були Violity та OLX... Але ціни вже не підйомні... Потрібна допомога! Бажано виданнями!", - написав Олег Богуславський.

Diasporiana – одна з найбільших електронних бібліотек видань світової україніки, що надає відкритий доступ до близько 20 000 видань. Існує завдяки волонтерським зусиллям і пожертвам. Заснована Олегом Богуславським 2011 року. Для сайту ентузіасти з усього світу збирають українські книги та періодику. Оцифрування відбувається частково засновником на аматорських сканерах. 

Допомогти Diasporiana можна за посиланням.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?