Долучайтеся до збору коштів на Іловайський хрест

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міськради Михайлина Скорик-Шкарівська.

"10 років тому загинув Сергій Шкарівський. Це сталося 19 серпня 2014 року в місті Іловайськ Донецької області, за 300 метрів до центру, коли хлопці виконували розвідку боєм. З вересня 2014-го це українське місто-символ залишається повністю окупованим росіянами, хоча понад два тижні його половину контролювали українські добробати. 

В Іловайську була зупинена визвольна операція української армії зразка літа-2014, в результаті чого для ЛНР та ДНР росіяни вибили спільний кордон, а Київ розпочав мирні переговори в Мінську, які в 2022-му для України завершилися великою війною.Це все вже стара історія. А нову продовжують писати в тому числі й Сергія побратими кровʼю. Тож сьогодні особливе прохання від Романа Зіненка з Запоріжжя, який у деталях описав Іловайську операцію – поновити збір коштів на Іловайський Хрест.", - написала Михайлина Скорик-Шкарівська на своїй сторінці у Фейсбук.

Цю відзнаку розробили хлопці, що пройшли Іловайськ, для родин тих, хто там там загинув, і для тих, хто відзначився і вижив.

"За весь час було нагороджено приблизно 1200 учасників. І при цьому ще багато хто залишається не нагородженим. Зокрема, з 150 бійців і офіцерів, які вижили під час Іловайська, але згодом померли або загинули, 76 не мають цієї відзнаки. Серед тих, хто вижив, також ще багато в кого її нема", – пише Роман Зіненко, пояснюючи, що всі, хто цю нагороду раніше вручав, воюють.

Ціна однієї відзнаки з книжечкою – 500 гривень. Долучайтеся до збору коштів на партію зі 100 відзнак. 

Ціль: 50 000.00 ₴

Посилання на банку

Номер картки банки: 5375 4112 2129 1086

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.