АНОНС: Круглий стіл на тему "Україна – світовий лідер за темпами оцифрування архівів"

25 вересня в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" відбудеться круглий стіл на тему: "Україна – світовий лідер за темпами оцифрування архівів".

Про це інформує Державна архівна служба України.

У 2023 році українські архіви виготовили понад 21 мільйон цифрових копій (кадрів). Державна архівна служба України за сприяння Міністерства закордонних справ України надіслала запит до 159 держав світу про кількість оцифрованих за рік архівних документів. Ізраїль та Норвегія повідомили про 18 млн копій. Німеччина – про близько 21 млн зроблених цифрових копій. Тож, Україна вийшла на провідні позиції за темпами оцифрованих архівних документів.

Учасники заходу розкажуть про досягнуті результати та обговорять перспективи подальшої цифровізації архівної галузі, що має забезпечити збереження інформаційних ресурсів України в умовах війни.

Спікери:

Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби України; 

Віталій Скальський – директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства; 

Анна Фурман – операційна директорка Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр";

Олександр Січкаренко – офіційний представник корпорації FamilySearch International (США) в Україні; 

Георгій Віслобоков – менеджер проєктів та програм компанії "Архівні інформаційні системи".

До участі запрошені:

Євгенія Кравчук  –  заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України; керівники структурних підрозділів Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Коли: 25 вересня о 14:00

Де: "Укрінформ", вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ, (ст.м. "Театральна"), зала 2.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.