Внаслідок ракетного удару у Львові загинула сім'я з роду Івана Франка

4 вересня внаслідок ракетного удару, завданого армією РФ по Львову, загинуло семеро осіб. Серед них — майже ціла сім'я з роду письменника Івана Франка.

Про трагічну звістку повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Після сьогоднішньої атаки живим на цьому фото залишився лише чоловік. Дружина Євгенія та троє їхніх доньок — Ярина, Дарина та Емілія — загинули у власному будинку", — написав Андрій Садовий.

Ярина Базилевич працювала програмною менеджеркою в офісі "Львів — молодіжна столиця Європи 2025". Дівчині був 21 рік. 18-річна Дарина Базилевич навчалася на другому курсі програми "Культурологія" Гуманітарного факультету УКУ. Наймолодшій доньці Еміліїбуло лише 7 років. 

У пресслужбі Українського католицького університету повідомили, що батько родини Ярослав Базилевич наразі перебуває в критичному стані. Варто зазначити, що пан Ярослав — онук Зоряна Базилевича, небожа Ольги Франко, яка була невісткою Івана Франка по синові Петру. Мати Ольги Франко була з роду Базилевичів.

"Щирі співчуття родині Базилевичів, Білевичів і Франків... Плачу разом з вами... Сьогодні рід великого Франка зазнав прямого удару в серце від того страшного "темного царства", яке несе росія", - написала на своїй сторінці у Фейсбук франкознавиця Наталія Тихолоз.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.