Воїнам потрібна історія

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки ініціює створення відділу гуманітарної підготовки.

Про це інформує 13 Бригада Національної гвардії України "Хартія".

9 грудня у комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки відбувалося засідання з питань психологічної підтримки персоналу, зокрема його складової – гуманітарної підготовки.

Для того, щоб підготувати відданого та ідейного бійця, "Хартія" системно працює з історико-ідеологічною підготовкою та проводить регулярні курси для сержантів, згодом планує запуск програми для офіцерів. Підготовка сержантів – це комплексний курс, що включає блоки про історію, лідерство та інструменти для управління командою. Його важливий складник – уроки ораторського мистецтва, що додають впевненості та допомагають ефективніше комунікувати.

"Спільна мета та взаємоповага. Приклад лідерства та водночас відзначення внеску кожного. Бажання вчитися, вчити й відкривати нове. Це засади, на яких "Хартія" будує гуманітарну підготовку сержантів і рекрутів", - йдеться у повідомленні.

Після проходження базової загально-військової підготовки у навчальному центрі рекрути проходять додаткову підготовку із інструкторами-"хартійцями" впродовж чотирьох тижнів. У цей час рекрути мають також заняття із історико-ідеологічної підготовки, розраховані на 16 годин, що є важливим і по-своєму передовим досвідом у Силах оборони України.

На заході також були військовослужбовці із 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, котрі поділились своїм досвідом гуманітарної підготовки, досягненнями та здобутками.

"Азов, Третя Штурмова, Хартія - стали прикладами, коли ефективність гуманітарної роботи з бійцями дають результат на фронті. Бо: Командир- лідер, якого поважають, а не бояться, підрозділ - родина, а не рандомний набір українців у купі, а ще з кожним працюють і пояснюють історичну ідеологічну складову нашої війни проти русні. Так формується нова культура", - зазначила Народна депутатка України Соломія Бобровська.

Результатами наради стало рішення напрацювати пропозицій щодо вдосконалення гуманітарної підготовки в рамках психологічної підтримки персоналу та подання конкретних пропозицій від сил і родів військ до Комітет.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.