Херсонський державний університет запрошує на курси з історії Голокосту та геноцидів

Херсонський державний університет, у співпраці з Claims Conference (Conference on Jewish Material Claims Against Germany) University Partnership program in Holocaust Studies, запрошує здобувачів (бакалаврського та магістерського рівнів) до реєстрації на курси з історії Голокосту та геноцидів у IІ семестрі 2024-2025 навчального року.

Про це інформує Центр студій геноцидів ім. Рафаеля Лемкіна.

Упродовж семестру пропонується відвідання трьох факультативних курсів за вибором:

- Злочин геноциду в історії людства: від давніх часів до Голокосту та після (0,8 кредити, для магістрів);

- Коротка історія Голокосту (0,8 кредити, для бакалаврів);

- Друга світова війна та Голокост в Україні (0,8 кредити, для бакалаврів).

Під час курсу матимете можливість поглиблено вивчати історичні випадки масового насилля та злочину геноциду, серед яких рубіжним виявився Голокост європейських євреї. Ви дізнаєтеся, як події Другої світової війни та Голокосту вплинули на подальший розвиток міжнародного права. Ми розглянемо геноцидний досвід України у зв'язку із подіями Голокосту, інших геноцидів і актів масового насилля, включно із подіями російсько-української війни, що триває з 2014 року.

Запис на курс відкрий для всіх здобувачів ХДУ та вільних слухачів і триває до 15 лютого (включно).

Кожен курс триватиме з середини лютого до середини травня 2025 року (12 занять, 1 заняття на тиждень).

Заняття плануються у дистанційному форматі за допомогою Zoom.

Для реєстрації заповніть Google форму за посиланням.

 

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.