Пентагон видалив веб-сторінку про солдата-індіанця, який підняв прапор на Іодзімі

Пентагон вилучив зі свого сайту сторінку, присвячену рядовому Айрі Хейзу, одному з шести морських піхотинців, які встановили прапор США на острові Іодзімі в 1945 році.

На це звернуло видання The Washington Post, пише "Аргумент".

Військове відомство видаляє веб-сторінки в рамках згортання програм, пов'язаних із політикою різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI). Айра Хейз — індіанець племені піма, і, як зазначає WP, Пентагон також видалив "багато інших" матеріалів, присвячених військовослужбовцям з-поміж корінних американців та інших меншин.

Серед видалених — статті про шифрувальників навахо (група індіанців племені навахо, які в роки Другої світової війни працювали в американській армії радистами), які відіграли вирішальну роль у перемозі США на Іодзімі і на всьому тихоокеанському театрі військових дій Другої світової війни, а також окрузі Аппоматтокс наприкінці Громадянської війни. The Guardian писала, що також видалена веб-сторінка про афроамериканського генерал-майора Чарльза Кальвіна Роджерса, ветерана В'єтнамської війни.

DEI — комплекс заходів, спрямованих на досягнення рівноправності історично не представлених та пригноблених соціальних груп у різних сферах життя, ця програма активно просувалася за президента США Джо Байдена. Дональд Трамп, який змінив його, в перший день перебування на посаді, підписав у тому числі указ про "припинення радикальних і марнотратних державних програм і преференцій" DEI.

Про історію фотографії "Прапор над Іодзімою" читайте у матеріалі.

 

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.