АНОНС: УКУ запрошує учнів і вчителів до Академії практичної історії

Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ запрошує вчителів історії та учнів 9-11 класів взяти участь в Академії практичної історії.

Про це інформує Гуманітарний факультет УКУ.

Вчителі здобудуть практичні навички для популяризації публічно-історичних досліджень в учнівських середовищах та сертифікати про підвищення кваліфікації. Учні 11 класів змагатимуться за одну річну степендію на навчання на історичній програмі УКУ. Учні 10 класів змагатимуться за сертифікат на безкоштовну підготовку до НМТ з історії України в Академії вступника УКУ. Учні 9 класів змагатимуться за збірки найновіших історичних праць і перекладів. Виконані на налефному рівні дослідження будуть розміщені на цифрових платформах "Жива історія" і "СтаріФото.Укр.".

Проект розрахований на кілька років. Конкурс відбуватиметься щороку. Реченець виконання цьогорічних проектів 5 червня 2025 року.

Коли: 26 березня, 12 квітня 2025 року

Де: 002 авдиторія (Великий зал) Центру Шептицького (Львів, вул. Стрийська, 29А)

Формат: наживо, онлайн

Для зголошення потрібно до 24 березня 2025 року заповнити форму:

Лінк на реєстрацію вчителів.

Лінк на реєстрацію учнів.

Організатори: Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ, Локальна історія, Проект "Жива історія", проект "СтаріФото.Укр.", Навчально-дослідна програма "Українське ХХ століття".

Детальніше про програму дізнавайтеся на сайті Гуманітарного факультету УКУ.

 

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.