АНОНС: УКУ запрошує учнів і вчителів до Академії практичної історії

Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ запрошує вчителів історії та учнів 9-11 класів взяти участь в Академії практичної історії.

Про це інформує Гуманітарний факультет УКУ.

Вчителі здобудуть практичні навички для популяризації публічно-історичних досліджень в учнівських середовищах та сертифікати про підвищення кваліфікації. Учні 11 класів змагатимуться за одну річну степендію на навчання на історичній програмі УКУ. Учні 10 класів змагатимуться за сертифікат на безкоштовну підготовку до НМТ з історії України в Академії вступника УКУ. Учні 9 класів змагатимуться за збірки найновіших історичних праць і перекладів. Виконані на налефному рівні дослідження будуть розміщені на цифрових платформах "Жива історія" і "СтаріФото.Укр.".

Проект розрахований на кілька років. Конкурс відбуватиметься щороку. Реченець виконання цьогорічних проектів 5 червня 2025 року.

Коли: 26 березня, 12 квітня 2025 року

Де: 002 авдиторія (Великий зал) Центру Шептицького (Львів, вул. Стрийська, 29А)

Формат: наживо, онлайн

Для зголошення потрібно до 24 березня 2025 року заповнити форму:

Лінк на реєстрацію вчителів.

Лінк на реєстрацію учнів.

Організатори: Кафедра історії Гуманітарного факультету УКУ, Локальна історія, Проект "Жива історія", проект "СтаріФото.Укр.", Навчально-дослідна програма "Українське ХХ століття".

Детальніше про програму дізнавайтеся на сайті Гуманітарного факультету УКУ.

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.