АНОНС: "Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори

Національний музей "Чорнобиль" запрошує на засіданні Дискусійного клубу ""Підземний" Чорнобиль: геологи-ліквідатори".

На засіданні Дискусійного клубу Національного музею "Чорнобиль" ви відкриєте для себе невідомий та невидимий, але страшний своїми наслідками "Чорнобиль-під-землею", загрозу якого відвернули. Відвернули неодноразово, не тільки в Чорнобилі, і не лише в 1986 році. В країні, де термін "екологія" знали лише біологи, де не було відповідного фаху, ніяких міністерств довкілля – на момент вибуху ядерного реактора ЧАЕС єдиними екологами, по факту, виявилися геологи.

Гість Клубу – діючий геолог-"надзвичайник", екогідрогеолог, доктор технічних наук Євген Яковлєв.

Під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Євген Олександрович спілкувався із такими відомими особами, як академіки Легасов і Веліхов, голови Урядової комісії Щербина і Силаєв, та багатьма іншими. Яскраві, емоційні спогади розкривають, яким чином вдалося в найгостріший період на відносно короткий час зламати забюрократизований, засекречений радянський стиль управління, і вибудувати дієву систему менеджменту ліквідацією. 

Розмову з гостем вестиме письменник і науковець Сергій Мирний.

Коли: 24 квітня, четвер, 16.00:

Де: Національний музей "Чорнобиль", мультимедійна зала Музею (м. Київ, пров. Хорива, 1)

Вхід вільний.

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.