У світових музеях впровадили 100 українських аудіогідів

У рамках ініціативи Першої леді України Олена Зеленська у провідних пам’ятках світу впровадили вже 100 україномовних аудіогідів.

Про це повідомила Перша леді України Олена Зеленська.

"Сотий за ліком український аудіогід офіційно запрацював. Це означає, що вже сотні визначних світових пам'яток, серед яких, наприклад, Версаль, лондонський Тауер, Саграда Фамілія, промовляють до відвідувачів українською. Тисячоліття культури та історії звучать нашою мовою", - написала Олена Зеленська.

Сотим став аудіогід, який відкрили в Музеї апартеїду в Південно-Африканській Республіці, який зберігає памʼять про боротьбу за рівність і права людини в Південній Африці.

Проєкт українізації світових пам'яток ініціювала перша леді України Олена Зеленська у 2019 році. Його мета — зробити українську мову доступною в культурних просторах по всьому світу. За словами Зеленської, ідея виникла під час візиту до Берліна, коли вона вперше почула українську в туристичному аудіогіді, що тоді було радше винятком.

У 53 країнах – від Бразилії та Ватикану, від Кенії та Таїланду – українці можуть почути рідну мову в найвідоміших музеях, галереях, архітектурних пам'ятках і туристичних маршрутах. Повний перелік доступних аудіогідів українською опублікувало Міністерство закордонних справ України.

 

Теми

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.