АНОСН: Творча зустріч нагоди 90-річного ювілею з Юрієм Щербаком

15 травня у Києві відбудеться творча зустріч з дипломатом, доктором медичних наук і письменником Юрієм Щербаком з нагоди його 90-річного ювілею.

З нагоди ювілею автора видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" перевидало дві знакові книги Юрія Щербака:

"Зброя Судного дня" — документально-фантастичний роман про спробу створення ядерної зброї в Україні на тлі російської агресії.

"Мертва пам'ять. Голоси і крики" — антиутопія про окуповану Україну, де ворог стирає історичну пам'ять, перетворюючи народ на біомасу.

Модератор події — Іван Малкович.

Юрій Щербак народився у Києві. Здобув медичну освіту у 1958-му. Тридцять років працював у Київському науково-дослідному інституті епідеміології.

Дебютував у літературі у середині 1950-х років. Перші оповідання з ілюстраціями автора вийшли друком у журналі "Юність". Член Спілки письменників з 1966 року та Спілки кінематографістів України з 1971-го. 

Обіймав низку урядових та дипломатичних посад: від міністра до посла в Ізраїлі, США й Канаді та радника Президента.

Очолював комітет Шевченківської премії. Творчий доробок включає понад сотню наукових статей, кіносценаріїв та 20 книг. 

Коли: 15 травня о 18:30

Де: книгарня "КнигоЛенд" (м. Київ, вул. Жилянська, 5/60) 

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.