АНОНС: Відкриття виставки "Позивний «Кобзар». В обороні ідентичності"

20 травня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться відкриття виставки "Позивний «Кобзар». В обороні ідентичності" .

"Позивний "Кобзар". В обороні ідентичності" — міжмузейний проєкт у Львові, який презентує Національний музей Революції Гідності.

Проєкт розглядає, як Тарас Шевченко "говорить" до нас у XX–XXI столітях: через образ, слово, інтонацію часу. Як його "позивний" – сигнал крізь століття – знову набуває сили в момент національного випробування. Його слова та образи залишаються потужним "позивним" для національної мобілізації — від визвольних рухів до Майдану і сьогоднішньої війни.

Виставка показує еволюцію образу Тараса Шевченка — від поета в кожусі до учасника боротьби й культурного побратима сучасних українців. Вона закликає глядача замислитись: ким є Шевченко сьогодні? Що в його словах актуальне зараз? І чому він і сьогодні надихає на перемогу?

На виставці ви побачите понад сотню експонатів: скульптури, картини, медалі, книжки, поштові листівки, архівні справи, світлини та плакати різного часу.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Партнери: Національний музей Тараса Шевченка, Львівський історичний музей, Музей шістдесятництва (філія Музею історії міста Києва), - Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Державна архівна служба України, Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва, - Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний архів громадських об'єднань та україніки, Галузевий державний архів СБУ, ДП "Національний центр Олександра Довженка", БО "Фонд Алли Горської та Віктора Зарецького", Галерея Vakulenko Art Consulting.

Коли: 20 травня о 16:00

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20)

Вхід в день відкриття вільний.

Виставка триватиме до 29 червня 2025 року.

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.