Українська громада США створила петицію проти знесення Українського Культурного Центру в Нью-Джерсі

Українська громада США вимагає зупинити продаж, зміну зонування та знесення Українського Культурного Центру у Меморіальному Комплексі святого Андрія в Нью-Джерсі.

Про це йдеться на сайті change.org.

Український культурний центр був збудований завдяки зусиллям і пожертвам української громади США та діаспори. Він постав як живий меморіал церквам, бібліотекам та архівам, знищеним в Україні, і має на меті зберігати християнську та культурну спадщину українського народу. Центр пов'язаний з однією з найвідоміших українських церков у Північній Америці й з 1980-х років є (і досі залишається) основою українського життя в США.

У приміщенні Українського культурного центру діє українська школа, що відіграє вирішальну роль у збереженні української культури. Протягом десятиліть цей центр допомагав українцям, і продовжує це робити сьогодні — в один із найкритичніших моментів історії України.

"Меморіальне кладовище з понад 8 000 могил українських священиків, вояків та культурних діячів є місцем паломництва та пам'яті для поколінь українських американців і найбільшим українським кладовищем у Північній Америці. Плани з продажу, зміни зонування або знесення частин комплексу загрожують духовній та культурній цілісності цього священного місця, збудованого й утримуваного завдяки жертвам українських іммігрантів та їхніх нащадків. Тому Українська громада повинна мати вирішальний голос і брати активну участь у будь-яких обговореннях та рішеннях щодо майбутнього цього унікального та важливого об'єкта спадщини", - йдеться у тексті петиції

Члени української громади, діаспори та небайдужі громадяни вимагають негайного призупинення будь-яких дій, пов'язаних із запропонованим продажем, зміною зонування або знесенням Українського культурного центру та Меморіального комплексу святого Андрія. А також ініціюють переговори за участі громади та створити спільну стратегію довгострокового розвитку.

 

Теми

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.