Українська громада США створила петицію проти знесення Українського Культурного Центру в Нью-Джерсі

Українська громада США вимагає зупинити продаж, зміну зонування та знесення Українського Культурного Центру у Меморіальному Комплексі святого Андрія в Нью-Джерсі.

Про це йдеться на сайті change.org.

Український культурний центр був збудований завдяки зусиллям і пожертвам української громади США та діаспори. Він постав як живий меморіал церквам, бібліотекам та архівам, знищеним в Україні, і має на меті зберігати християнську та культурну спадщину українського народу. Центр пов'язаний з однією з найвідоміших українських церков у Північній Америці й з 1980-х років є (і досі залишається) основою українського життя в США.

У приміщенні Українського культурного центру діє українська школа, що відіграє вирішальну роль у збереженні української культури. Протягом десятиліть цей центр допомагав українцям, і продовжує це робити сьогодні — в один із найкритичніших моментів історії України.

"Меморіальне кладовище з понад 8 000 могил українських священиків, вояків та культурних діячів є місцем паломництва та пам'яті для поколінь українських американців і найбільшим українським кладовищем у Північній Америці. Плани з продажу, зміни зонування або знесення частин комплексу загрожують духовній та культурній цілісності цього священного місця, збудованого й утримуваного завдяки жертвам українських іммігрантів та їхніх нащадків. Тому Українська громада повинна мати вирішальний голос і брати активну участь у будь-яких обговореннях та рішеннях щодо майбутнього цього унікального та важливого об'єкта спадщини", - йдеться у тексті петиції

Члени української громади, діаспори та небайдужі громадяни вимагають негайного призупинення будь-яких дій, пов'язаних із запропонованим продажем, зміною зонування або знесенням Українського культурного центру та Меморіального комплексу святого Андрія. А також ініціюють переговори за участі громади та створити спільну стратегію довгострокового розвитку.

 

Теми

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.