IN MEMORIAM: На війні загинув актор та історик із Криму Назар Малік

Під час виконання бойового завдання на Покровському напрямку 22 травня загинув 28-річний актор та історик Назар Малік.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці творчого об'єднання "Ніч в університеті".

Назар Малік народився в Криму. Він був один із школярів, які у 2014-му співали гімн України в тимчасово окупованому Криму на випускному.

Навчався на історичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. З 2016 року Назар Малік зіграв низку ролей у театралізованих екскурсіях "Ночі в університеті". 

"Товариш, друг, брат і син, знавець військової історії та озброєння, імпровізатор, жартівник, почесний амбасадор Масандри, людина з чи не найбільшою кількістю шинелей без ґудзиків і петлиць з гримерки, а з 2024 року – офіцер Збройних Сил України. Дякуємо за чин. Будемо сумувати і пам'ятати. Ще вшануємо тебе в українському Криму", – додали в обʼєднанні. 

У 2024 році він закінчив військову кафедру та отримав офіцерське звання молодшого лейтенанта запасу, після чого мобілізувався до ЗСУ.

У Червоному корпусі КНУ влаштували імпровізоване місце пам'яті Назара Маліка.

 

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.