Вийшов друком "Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу"

"Календар знаменних та пам'ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу" підготовленого та виданого Благодійною організацією «Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш" (БО "ККСЦ "Куреш")

Про це повідомив очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Заради об'єктивності зауважу, що в тому чи іншому вигляді Календарі пам'ятних і знаменних дат з історії Криму та кримськотатарського народу складалися і раніше. Наприклад, Кримськотатарською республіканською бібліотекою імені Ісмаїла Гаспринського. Однак такі календарі ніколи не видавалися окремим виданням і мали задовольняти потреби установ відомства, яке ініціювало підготовку такого Календаря. У нашому випадку, укладачі провели колосальну роботу з виявлення, складання та уніфікації інформації, яка згодом увійшла до Календарю", - написав на своїй фейсбук-сторінці Рефат Чубаров.

"Календар знаменних та пам'ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу" підготувала та видала Благодійна організація "Кримськотатарський культурно-спортивний центр "Куреш" (БО "ККСЦ "Куреш"). Автори видання зібрали та описати знаменні події та постаті, які внесли свій вклад у розвиток науки, культури, політики, військової справи, спорту, музики і національно-визвольного руху кримських татар, а також події, які відбулися на території Криму або пов'язані з ним.

Тираж - 700 примірників. Видання планують розповсюдити серед цільової аудиторії – бібліотек, університетів, органів влади. 

Електронну версію Календаря також розмістили на на сайті БО "ККСЦ "Куреш", за допомогою якого кожен може долучатися до історії Криму та корінного кримськотатарського народу. 

 

Теми

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників