АНОНС: Відкриття банерної виставки "Наша Перемога"

8 травня у Музеї війни відбудеться відкриття виставкового проєкту "Наша Перемога", що висвітлює український вимір Другої світової війни.

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

8 травня 1945 року Німеччина підписала капітуляцію, а нацистський режим зазнав остаточної поразки. Країни-союзники – США, Велика Британія та СРСР – святкували Перемогу на європейському континенті.

Десятки років радянський тоталітарний режим конструював власну міфологію Другої світової війни, в якій переможцями виступали росіяни, а внесок українців та інших народів СРСР свідомо нівелювався. Нині, вже в ХХІ ст., росія та її президент використовують цей наратив у пропаганді задля досягнення своїх загарбницьких цілей.

Україна знову зіткнулася з окупантом – російською армією – у збройній та ідеологічній боротьбі. І нині нашій державі доводиться відстоювати не лише свої землі, а й історичну правду про найбільший світовий конфлікт людства.

Банерна виставка "Наша Перемога" показує звитягу й жертовність українців у Перемозі над нацизмом.

Локація виставки теж символічна – колишня Алея міст-героїв – місце, що колись утверджувало радянський наратив "Великої Вітчизняної війни". У грудні 2024 р. відбулася реновація цього простору: "Золоті Зірки" та написи було демонтовано. Нині саме тут виставка "Наша Перемога" деконструює основоположні пропагандистські міфи радянського тоталітарного режиму, перетворюючи Алею на місце просвітництва й ушанування пам'яті про українців, які боролися з нацизмом у військах держав антигітлерівської коаліції.

Під час урочистої частини виступлять:

  1. Микола Точицький – міністр культури та стратегічних комунікацій України;
  2. Юрій Савчук – генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні;
  3. Михайло Винницький – заступник міністра освіти і науки України;
  4. Дімітріс Сотіропулос – голова Ради Правління та Бюро Обсерваторії з викладання історії в Європі Ради Європи.

Під час заходу буде урочисто запалено вогонь у чаші "Вогонь Слави" – на знак ушанування пам'яті українців, які боролися з нацизмом.

Музичний супровід – Заслужений академічний оркестр України Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України.

Коли: 8 травня о 18:00 

Де: м. Київ, вул. Лаврська, 27

Реєстрація ЗМІ на відкриття банерної виставки "Наша Перемога" та запалення чаші "Вогонь Слави" за посиланням.

 

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".