АНОНС: Допрем'єрний показ документального фільму "Шептицький. Між війною та вірою"

До 160-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького у Львові відбудеться допрем'єрний показ документального фільму "Шептицький. Між війною та вірою".

"Шептицький. Між війною та вірою" — документальна стрічка про греко-католицького митрополита Андрея Шептицького, духовного лідера, який у складні історичні часи залишився вірним своїм переконанням і народу. Фільм поєднує історію й сьогодення, відкриваючи нове бачення ролі духовного лідера в часи війни.

Документальний фільм створений командою Prosto Production на замовлення Суспільного Мовлення.

Допрем'єрний показ присвячений 160-літтю від дня народження Андрея Шептицького. Після показу відбудеться дискусія, яку модеруватиме історик Олег Турій.

Коли: 28 липня, 17:30

Де: Центр Шептицького, (м. Львів, вул. Стрийська, 29-А).

Реєстрація за посиланням

 

"Архіви — це пам'ять народу"

Інтерв’ю з представниками Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим і Тетяною Шевченко для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Мирон Коновалець. "Він ніколи не афішував те, що робив для брата"

На відміну від Євгена Коновальця, який фігурує у багатьох справах і сотнях довідок та агентурних повідомлень органів нквс, про брата Мирона відомостей дуже мало. Водночас його роль у діяльності УВО і ОУН була доволі важливою, хоч і мало публічною. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України вдалося знайти й дослідити кілька цікавих документів, які підтверджують це і доповнюють скупі сторінки біографії Мирона Коновальця – доктора права, талановитого журналіста і активного громадського діяча.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.