У Львові під час демонтажу Пагорба Слави знайшли капсулу часу

Працівники меморіально-пошукового центру "Доля" знайшли капсулу часу під час ексгумації радянських поховань на території колишнього Меморіального комплексу "Пагорб Слави" у Львові.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Капсулу дослідники знайшли в одній з братських могил. Усередині місткості була скляна пляшка, а у ній – нагородний лист військового льотчика, героя радянського союзу Михайла Лиховида. Інформація про бойовий шлях загиблого розміщена на трьох аркушах. Документ датований 1963 роком і є копією оригіналу, датованого 1945 роком.

"Вже історики матимуть можливість опрацювати відкриті матеріали, почитати про життєвий шлях загиблого та про обставини, при яких він загинув", - розповів керівник центру "Доля" Святослав Шеремета.

Капсула поповнить колекцію раніше демонтованих радянських скульптур та інших елементів, які зберігають в музеї "Території терору".

 

"Архіви — це пам'ять народу"

Інтерв’ю з представниками Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим і Тетяною Шевченко для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Мирон Коновалець. "Він ніколи не афішував те, що робив для брата"

На відміну від Євгена Коновальця, який фігурує у багатьох справах і сотнях довідок та агентурних повідомлень органів нквс, про брата Мирона відомостей дуже мало. Водночас його роль у діяльності УВО і ОУН була доволі важливою, хоч і мало публічною. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України вдалося знайти й дослідити кілька цікавих документів, які підтверджують це і доповнюють скупі сторінки біографії Мирона Коновальця – доктора права, талановитого журналіста і активного громадського діяча.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.