Спецпроект

Біля офісу НАТО в Брюсселі знайшли 200-кілограмову бомбу часів Другої світової

У Брюсселі сапери знешкоджують двохсоткілограмову авіабомбу часів Другої світової війни, що не вибухнула, яку було виявлено на місці будівництва нової штаб-квартири НАТО.

Про це повідомляє Кореспондент.

Боєприпас знайдено під час проведення земельних робіт. З настанням темряви сапери були змушені перервати процес знешкодження бомби.

В організації повідомили, що, незважаючи на проведення спецоперації поблизу чинної штаб-квартири Північноатлантичного альянсу, евакуація персоналу не проводилася, проте було ускладнено під'їзд до комплексу.

На певний час було перекрито рух прилеглим до будівництва бульваром Леопольда Третього.

Будівництво нового адміністративного комплексу НАТО, що обійдеться приблизно в 460 мільйонів євро, почалося у вересні і планується завершити до осені 2015 року.

Штаб-квартира НАТО є "містечком" з триповерхових панельних корпусів, яке було спішно побудовано в 1967 році після виходу Франції з військової організації НАТО і, як наслідок, вимушеного переїзду штаб-квартири альянсу з Парижа до Брюсселя.

Новий адміністративний комплекс НАТО в Брюсселі загальною площею 250 тисяч квадратних метрів побудують в сотні метрів від воріт нинішньої штаб-квартири Північноатлантичного альянсу.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.