Спецпроект

Янукович погрожує суворим покаранням за маніпуляції з культурною спадщиною

Крім того, президент вважає за необхідне закріпити на законодавчому рівні охоронний статус територій, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО та їхніх буферних зон.

Президент України Віктор Янукович попереджає про відповідальність за маніпуляції з об'єктами культурної спадщини і заявляє про необхідність законодавчого закріплення охоронного статусу територій, що знаходяться у списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Я буду вимагати суворого покарання за протиправні дії, маніпуляції об'єктами культурної спадщини. Ми зараз цю роботу проводимо разом з правоохоронними органами. І я хочу застерегти всіх - про це говорю публічно - у кого є такі плани на майбутнє", - сказав він на засіданні Гуманітарного ради при президенті України в середу в Києві.

Про сутички під час візиту в Україну міжнародних експертів ЮНЕСКО читайте тут

Глава держави звернув увагу, що в рамках адміністративної реформи необхідно усунути існуючу в цій сфері "розпорошеність" повноважень та фінансових ресурсів, відсутність координації у діях чиновників.

На думку В. Януковича, це негативно впливає на збереження культурної спадщини, історико-культурних заповідників, музейних колекцій.

Крім того, президент вважає за необхідне закріпити на законодавчому рівні охоронний статус територій, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО та їхніх буферних зон, передбачити створення при таких територіях Наглядових рад з числа представників органів влади, державних структур з охорони культурної спадщини, громадськості, міжнародних експертів ЮНЕСКО.

Глава держави також наполягає на введенні мораторію на будівництво в межах буферних зон об'єктів культурної спадщини.

Про те, що хочуть побудувати в історичному серці Києва, читайте у розділі "Блогосфера"

В. Янукович також запропонував підготувати і внести найближчим часом на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до Закону про охорону культурної спадщини, передбачивши в ньому статус об'єктів зі списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Довідка "Історичної Правди": Україна у Світовій спадщині представлена п'ятьма об'єктами: собором Святої Софії і Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, буковими пралісами Карпат і геодезичною дугою Струве.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.